HABERLER

UZMANLAR PLATFORM VE UZMANLİFT VİPP 2018 FUARINDA YENİ ÜRÜNLERİYLE BOY GÖSTERDİLER!

PLATFORMDER fikri ve ana desteğiyle Komatek Fuarları’nın organizatörü SADA Uzmanlık Fuarları A.Ş. ve Türkiye iş ve inşaat makineleri sektörünün en eski ve en köklü yayın kuruluşu APA Yayıncılığın işbirliği ve organizasyon ortaklığı neticesinde vinç, istifleme, platform ve ağır nakliyat sektörleri bir araya geldi! Türkiye’nin ilk ve tek vinç, ağır taşıma, platform, istifleme ve elleçleme makinalarını kapsayan “VİPP 2018 Fuarı” İstanbul Tuzla’da Via Port Marina’da, 2 - 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında toplam 7.620 m²’lik bir alanda gerçekleşti..

2018 yılında yoğun bir fuar programı olan Uzmanlar Platform ve Uzman Lift, yerli-yabancı 82 firmanın ürünlerini sergilediği, 3.500 civarı ziyaretçinin katıldığı VİPP fuarında 400 m²’lik A1-01 numaralı ortak stantta geniş ürün gamını sergilerken bazı ürünlerini fuar aracılığıyla ilk kez görücüye çıkardılar!

Uzmanlar Platform ve Uzman Lift müşteri ihtiyaç ve taleplerine en kısa sürede en uygun çözüm önerileri getiren bir firma olarak Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından gelen kullanıcı ve kiralama firmaları ile standında her daim yoğun bir ziyaret gerçekleşen Uzmanlar Platform, VİPP 2018 Fuarı ilk kez düzenlenmesine ve beklenenden daha az bir ziyaretçi katılımcısı olmasına rağmen Uzmanlar’ın A1-01 numaralı stanttaki yoğunluğu gözlerden kaçmadı.. Uzmanlar Platform seri imalatı olan ürünlerin yanı sıra 53 m araç üstü sepetli platformu ilk kez VİPP Fuarında sergiledi. Türkiye’de yerli imalatta sektör duayeni olan firma olarak Uzmanlar Platform araç üstü sepetli platformda en yüksek metrajı üretmenin heyecanı ve gururunu yaşadılar.

2018 yılında İtalyan bir marka olan ALMAC ile distribütörlük anlaşması imzalayan Uzman Lift, ALMAC BİBİ 1090 EVO paletli makaslı platformu ilk kez fuar alanında gösteriye çıkardı. Canavar lakabıyla anılan Almac BİBİ 1090 Evo fuarın en gözde ürünleri arasındaydı. Uzman Lift’in Almac Bibi 1090 Evo paletli makaslısı ve Dino 265 RXT Eklemli Platforma beklentilerin üzerinde yoğun bir ilgi ve talep gerçekleşti. Distribütörlük konusunda uzun süreli bir araştırma ile çalışacağı firmayı seçen, sektörün en iyi ve en çok tercih edilen marka ürünlerinin iç ve dış pazarda satışa sunan, müşteri ihtiyaçlarına maksimum memnuniyet seviyesinde hizmet veren Uzman Lift için bu durum mutluluk vericiydi.

Fuar sürecini yoğun ve verimli geçiren Uzmanlar Platform ve Uzman Lift, fuarın son günü ziyaretçilerine özel pasta kesti ve fuara getirdikleri mehter takımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Fuar alanını gezerek şovunu sergileyen mehter takımı, Uzmanlar Platform standının önünden tüm marifetini gösterdi! Tüm fuar katılımcı ve izleyicileri mehter şovunu hayranlıkla izledi.

Tursun ile Kısa Bir Sohbet

“2006 yılında kurulan, kuruluşundan bu yana ürettiği 1000’e yakın araç üstü sepetli platform ile yerli üretime ciddi bir katkı sağlayıp, müşteri ihtiyacını karşılayan Uzmanlar Platform 100’e yakın çalışanı ile 10 m’den 53 m’ye kadar araç üstü sepetli platformun yerli imalatını yapıyor. Türkiye’de sektör duayeni olan bir marka olarak Uzmanlar Platform Avrupa standartlarına göre üretim yaptıklarını bu yüzden iç pazarda müşteri tercihlerinde ön plana çıktıklarını bizimle paylaştı.

İş Güvenliği Bilinci ve 24 saatte servis hizmeti

Yerli üretici bir firma olarak satış sonrası hizmet konusunda rakiplerine oranla ön plana çıktıklarının altını çizen Tursun, konuşmasını şöyle sürdürdü. Tursun; ‘Türkiye’nin her ilinde her vinç firmasında hemen hemen platformumuz var. Yaptığımız araç üstü sepetli platformlarda yaşanacak en ufak arıza için Türkiye’nin her noktasına 24 saat içerisinde ulaşım sağlıyor, servis hizmetimizi ivedilikle gerçekleştiriyoruz. Makinelerimiz için firmamız iki yıl garanti sağlıyor. Bu süreçte servise ihtiyaç duymayan makinelerimizde söz konusu. Fakat servis ihtiyacı duymayan makinelerimiz için periyodik bakım kontrolleri standart ve zaruri bir ihtiyaçtır. Periyodik bakım kontrolün önemini müşterilerimize aşılamaya çalışıyoruz. Makine arıza vermeden servise getirmeme algısını yıkmaya çalışıyor, bu konuda bilinç uyandırmaya çabalıyoruz. Bundan ötürü müşterilerimizle yaptığımız ekinliklerde bu konudaki hassasiyetimizi, önerimizi onlarla paylaşıyoruz. ‘

Sözlerinde, iş makineleri konusunda insanların bilinçlenmesi gerektiğini ısrarla vurgulayan Tursun, şöyle devam etti. “Oysa bu çok önemli bir nokta. Bu makine metrelerce yüksekliklerde can taşıyor. İş güvenliği standartlarına göre insanın elini uzattığından sonrası yüksekliklerde araç üstü platform ya da manliftler devreye giriyor. Bakımını yapmadığın makine inanılmaz iş kazalarına sebebiyet verebiliyor. İş kazalarını minimum seviyeye indirebilmek için makinelerin periyodik bakım kontrolleri titizlikler takip edilmeli ve servis hizmeti tüm hassasiyetlikle verilmelidir.”

Yerli İmalatta En Yüksek Platform, 53 m Vipp Fuarında Sergilendi!

2018 VİPP Fuarının Uzmanlar için faydalı ve olumlu olduğunu belirten Tursun, piyasaya yeni sürdükleri 53 m platformun fuara katılım konusunda belirleyici bir etken olduğunu dile getirdi. Sözlerini son olarak şu şekilde tamamladı Tursun; Türkiye de 50 m 'den yüksek araç üstü platformu yerli imalatçı bazında ilk kez uzmanlar Platform olarak biz ürettik. Bu bizim için çok önemli, Uzmanlar Platform ailesi olarak bu camiada sevilen bilinen güvenilen bir markayız. Bunu işimizde kalite ve güveni ilke edinmemize borçluyuz. Evet 53 m üreten yerli imalatçı olarak bu bizler için büyük bir başarıdır fakat benim için başarı kaç metre üretirsek üretelim, tüm testlerden geçerek teslim edilen makinenin son kullanıcı testinden geçerek aldığımız olumlu geri dönüşler bizler için esas başarıdır. Müşterimizi memnun ettiğimiz ölçüde başarılı oluruz. Müşteri memnuniyetinin ilke edinen firma olarak tüm gayretimizle bunu için çalışıyoruz ve çalışmalara devam edeceğiz. Genel anlamda fuarımız verimli geçti. Fuar sonrası da çabalarımızın meyvelerini toplayacağımızdan şüphemiz yoktur.

Mehmet KARAKAYA Ne Dedi ?

Uzman Lift’in yapılanması:

“Uzmanlift Firması 2017’nin Ocak ayında kurulmuş, ithalat ve ihracat yapan bir firma olarak sektöre Snorkel markalı ürünlerle giriş yaptık. Snorkel 1959 yılından beri platform sektöründe var olan Amerikan ve İngiliz menşeili bir firmadır. Ürün gamı çok geniş bir marka 3 m/ 41 m’ye kadar çeşitli metrajlarda platformları mevcut. Akülü makaslılar, dizel makaslılar, eklemli, teleskopik platformlar, eğimli çalışan bilen 4x4 dizel makaslı makinaları mevcut. Sektörde kendini ispatlamış, 2 yıl fabrika garantisi veren bu yönüyle sektörde ön plan çıkan tek markadır. Sonrasında Dinolift ve Smartlift’i bünyemize kattık. Finlandiyalı Dinolift 1974’ten bu yana üretim yapan butik bir firma. Örümcek, ayak basmalı ve römorklü platformlarıyla ön plana çıkıyor. Türkiye’de bu ürünlerden sattık, ürünün kalite ve dayanıklılığı açısından çok olumlu geri dönüşler aldık. Smartlift ise Danimarka menşeili bir üründür. Platform Sektörüne yakın bir segmentte ürünleri var. Vantuzlu cam robotu diye tabir etiğimiz ürünleri üretiyorlar. Bunlar çok özel, yüksek teknoloji kullanılarak yapılan, insan hatasını sıfıra indirgeyen, insan gücüne ihtiyacı en aza düşüren makinalardır. Son olarak Uzman Lift ailesine ilk ürününü VİPP fuarında sergilediğimiz Almac markamızı dahil ettik. Almac İtalyan menşeili bir firma olup dünyada platform sektörüne yeni bir ivme kazandırmıştır. Bu firma dinamik dengeleme özelliğine sahip paletli makaslı platformlar üretiyor.

Satış sonrası destek ve müşteri memnuniyeti:

“Müşteri memnuniyeti bizim için en ön planda. Çünkü bir ürünü satmak işin en kolay kısmı mühim olan satıştan sonra müşteri ihtiyaçlarını, taleplerini, istek ve şikayetlerini takip edebilmek, ilgilenmek en kısa sürede ihtiyaçlarına, sorunlarına cevap bulabilmek. Bu durum müşteriye verdiğiniz değer ve firmanınız kalite anlayışıyla doğru orantılıdır. Bir ürün arıza yaptığında en hızlı şekilde müdahale edebilmek, teknik bir destek ihtiyacı olduğunda ulaşılabilirlik çok önemli. Çünkü müşteriler makinede bir problem yaşadığında kendisine muhatap bir kimse bulamadığında markaya ve o firmaya karşı bakış açısı değişiyor. Biz de bunu dikkate alarak servis ekibi konusunda çok titiz davranıyoruz. Uzman Lift tarafından satılan bir makine arıza verdiğinde 48 saat içerisinde müdahale edilip o sorun çözülür Müşterilerinin sorunlarına hızlı ve pratik ve kesin çözümler üretmek için yedek parça stokumuzu geliştiriyoruz. Tecrübeli ve başarılı bir servis ekibimiz var.

Personel Eğitimi:

“Uzman Lift olarak eğitimi önceliyoruz. Servis ekibimizi Snorkel fabrikasında eğitime gönderdik. Önümüzdeki süreçte ise aramıza yeni katılan markaların fabrikalarında kapsamlı servis eğitimi düzenlenecek. Türkiye’de yine müşterilerimizin kendi merkezlerinde, teknik ekibini eğitmek için Snorkel ve Dinolift’in teknik personeliyle eğitimler düzenledik. . Müşterilerimize değer veriyoruz ve onların yalnızca sorunlarıyla değil eğitim kısmıyla da ilgilenmemiz söz konusu. Çünkü makine kullanımında müşteri bilinç ve eğitiminin çok önemli olduğuna inanıyoruz.

VİPP 2018 Fuarı:

“Uzman Lift, olarak yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılmayı, tutundurma faaliyetlerimizi, marka sadakati oluşturmayı ve bununla ilgili reklam çalışmalarını önemsiyoruz. Her yıl olduğu gibi 20187 için yoğun bir fuar takvimimiz var. Bu sene içerisinde Romanya’da Construct Expo Romtherm Ambient Fuarına, TÜYAP Avrasya Cam Fuarına, Kazakistan’da Buil ASTANA fuarına katıldık, şimdi ise ilk kez düzenlenen VİPP 2018 Fuarı’nda 400 m² bir alanda yerimizi aldık. Standımıza yerli yabancı birçok ziyaretçi akını gerçekleşti. Platform sektöründen çok değişik ve farklı simalar buradaydı. Yeni ürünlerimizi görme şansı buldular. Fuarın en ilgi çeken iki ürünü Almac 1090 BİBİ ve Dino 265RXT modellerimiz hakikaten çok yoğun ilgi ve talep gördü. Almac BİBİ 1090 Evo 10 m yüksekliğe sahip, %20 ön ve arka eğimde kendisini dengeleyebilen gerçekten çok özel bir ürün. Canavar lakabıyla anılan bu makinemiz çok zorlu şartlarda, çamurlu ortamlarda, şantiyelerde, sera kurulum inşalarında, kaldırımlarda, merdiven olan ortamlarda, dar alanlarda, konferans salonlarında çok büyük kolaylıklar sağlayan, zamandan tasarruf eden, çok amaçlı özel bir ürünümüzdür. İnşaAllah bu ürünle Türkiye’ye farklı bir giriş yapacağız. Bu yıl sonu Eylül ayında Antalya’da yapılacak olan İş, İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarına katılacağız. Fuarlar bu işin olmazsa olmazı. Yeni ürünlerin demolarının gösterildiği, test edildiği ve tüm sektörü bir araya getiren bir ortam oluşturuyor. Biz Uzman Lift olarak bunu çok önemsiyoruz.

Haber: Lale PAŞALOĞLU
Satış Sonrası Hizmetler
Müşterilerimizin satış sonrası eğitim,yedek parça tedariği,
platform tamiri gibi konularla ilgili taleplerini karşılıyoruz.
incele

Haberler & Duyurular

13-16 EKİM TARİHLERİ ARASINDA ETİYOPYA'DAYIZ!

DEVAMI

GARANTİ İŞ VİNÇ HT 26.25 PLATFORMU TESLİM ALDI!

DEVAMI

TÜRKİYE'NİN EN KALABALIK SEKTÖR BULUŞMASI!

DEVAMI

UZMANLAR PLATFORM VE UZMANLİFT VİPP 2018 FUARINDA YENİ ÜRÜNLERİYLE BOY GÖSTERDİLER!

DEVAMI

Kalite Politikamız

Uzmanlar Platform 2006 yılından günümüze,Faaliyet Alanımız Olan; Araç üstü ve Römork Tipi Platform İmalatı ve Servis Hizmetleri Sektöründe;
incele

E-Bülten Dergi

2023 Yılı E-Bülten Dergimizi İncelemek İçin Tıklayınız...
incele
Bizi takip Edin